Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Neden Video Pazarlaması Kullanmalı Olanlar Açıklıyor

1 answers:

Son on ilde dijital görünüşü əhəmiyyətli dəyişikliklər keçirdi. İnsanlar online içerik aramak üçün masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarları istifadə etməyə başlamıyor. Bunun əvəzinə, indi mobil telefonlarını və tabletlərini tercih ediyorlar.

Xoşbəxtlikdən, dəyişkən görünüş ayaq uydurmaq asandır. Bunu yapmanın ən yaxşı yolu, video pazarlamacılığı, en yeni içeriği biçimidir. Bu hızlı tempolu dünyada, video pazarlaması, kullanıcılara ihtiyaç duydukları değer, alaka düzeyi ve esnekliği sağlayan online içerik türlerinden biri.

Orada ən çox tələb görən marketinq formatlarından biri olan video marketinqi, heç bir istifadə etmədiyiniz bir pazarlamacı olaraq deneyeceğiniz tek şey kimi öne çıkmaktadır.

Semalt Digital Services'in Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, aşağıda ayrıntılı olaraq açıklandığı video pazarlama yapma nedenlerini paylaşıyor.

1. Marka Geri Çağırımı'nı təşviq edir

Videolar olduqca görsel ve işitsel olma eğilimindedir. Sonuç olaraq, kullanıcıların video içeriklerini metin tabanlı içeriğe kıyasla daha kolay hatırlamaları daha kolaydır. Bir müşteri, içeriğinizi hatırladığında markanızı da hatırlar ve sizin üçün daha çox satış yönlendirir. Müştərilər ayrıca zevk alan videolarını paylaşabilir ve bu da online erişiminizi artırır.

2. Sitenizin SEO'yu Artırır

Semalt'ın pazarlama tecrübesi, kullanıcılarınızı sayfanıza yönlendirerek kalitenin ve alakalı video içeriğinin sitenizin SEO'yu önemli ölçüde iyileştirebileceğini gösteriyor. Buna ek olaraq, dönüşüm oranlarınızı da artırabilir, beləliklə tıklama oranlarınızı tamamlayabilirsiniz.

3. Bütün Aygıtlarda Yaxşı Etkilidir

Günümüzde, digital pazarlamanın itici gücü, duyarlı bir dizayndır. Bir şirketin içeriği belirli bir tarayıcıda və ya cihazda yaxşı performans göstermezse, onu işlettiran işletme çox çox trafik kaybedecek ve sonuç olaraq tıklama oranlarını düşürmüştür. Xoşbəxtəm ki, video marketinq konteksiyası, istifadə etdiyiniz qurğunun bakılmaksızın tüketime son dərəcə uyğundur.

4. Marka Mesajınızı gücləndirir

Online video marketing üsulunu istifadə edərək, markanızı yönlendiren mesajı geliştirmek ve şirketinizi itmek üçün böyük bir şansa sahipsiniz. Müştərilərinize, marka bilinci yaratma ve dizayn kimi basit özelliklerle kim olduğunuzu ve içerik ve ses kimi daha karmaşık özelliklerle erişmelerini təmin edən ideal vasitədir.

5. Video İçeriği Viral Kolayca Gidilebilir

Mobil videoları tüketen çox insan onları digər insanlarla paylaşma tendensiyadır. Bu kota, diğer içerik türlerinin övünen orandan çox daha yüksək. Dahası, çox insan mətni tabanlı bir yazıya kıyasla bir video yayınına girmeyi tercih eder. Buna görə, video içeriği, hər hansı bir marka üçün çox güclü bir araçtır.

Yoğun, erişilebilir ve etkileşimde asan məlumat olan video içeriği oluşturarak, bir marka geniş bir izleyici geliştirtirebilir və müşteri hatırlamasını iyileştirebilir. Ayrıca, duygusal satışları teşvik etmenin yanı sıra kitle kişisel bir düzeyde etkileme yeteneğine malikdir. Müştərilər yaptıkları seçimler konusunda harika hissetmek ister ve video pazarlaması yaxşı yapılırsa bu hissi yaratmanın ən yaxşı yollarından biri Source .

November 29, 2017